Після того, як Шостий апеляційний адміністративний суд, за заявою Держгеонадра, анулював спецдозвіл ПрАТ «Укрнафтобуріння», компанія вимушено припинила видобуток природного газу та конденсату. 

ПрАТ «Укрнафтобуріння» перебуває під керівництвом держави та має передавати чистий прибуток державі, відповідно, держава несе збитки від зупинки діяльності підприємства. Також, через зупинку видобутку, відсутня щомісячна сплата ренти.

Щомісяця, в середньому, втрачається:

47,3 млн кубометрів природного газу (більше півтора мільйона кубометрів на добу);

5229 тонн конденсату (майже двісті тонн на добу).

Якщо рахувати в коштах за ринковими цінами на поточну дату, за один місяць прибуток від реалізації цих вуглеводнів склав би майже 0,5 млрд грн. 

Втрати місцевого та державного бюджету (без ПДФО, ЄСВ та військового збору) становлять 410,5 млн грн щомісячно. Зокрема, це 190 млн ренти, 132,2 млн ПДВ та 88,2 млн податку на прибуток. 

Із січня по листопад 2023 року компанія сплатила 4,13 млрд грн податків, з грудня 2023 по червень 2024 рр. могла би сплатити ще 2,24 млрд грн - це теж не остаточна цифра, без урахування без ПДФО, ЄСВ та військового збору. 

Таким чином, через неправомірне рішення суду держава втрачає цінний для енергетичної незалежності ресурс та кошти, що мали б йти на потреби Збройних Сил України.


Також читайте

#
27.02.2024

Суд зобов'язав Держгеонадра розглянути заяву «Укрнафтобуріння» про видачу спецдозволу на видобування газу на Сахалінському родовищі

Київський окружний адміністративний суд зобов'язав Державну службу геології та надр розглянути заяву ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» про видачу спецдозволу на видобування газу на Сахалінському родовищі.
27.02.2024
#
27.02.2024

«Це як дві валізи без ручок». Керівник Укрнафтобуріння про рішення Держгеонадр, приватних акціонерів і втрати від зупинки спецдозволу

Одна з найбільших в країні газовидобувних компаній Укрнафтобуріння вже майже три місяці не веде видобуток — їй анулювали спецдозвіл. NV Бізнес розпитав керівника УНБ Олега Мальчика про причини зупинки та перспективи відновлення видобутку.
27.02.2024