Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України від 23 травня 2023 року за номером 454-р, ПАТ «Укрнафта» та Національне агентство з розшуку та менеджменту активів уклали договір щодо управління корпоративними правами ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», яке проводило видобуток вуглеводнів на Сахалінському родовищі у Харківській області.


Рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду спецдозвіл підприємства на користування надрами було анульовано, а Верховний суд відмовив у касаційному оскарженні цього рішення. 

90% від чистого прибутку ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», згідно з договором управління, перераховується до державного бюджету в особі АРМА. 

Оскільки анулювання спецдозволу призвело до зупинки видобутку природного газу з грудня 2023 року, держава щорічно втрачатиме майже 500 млн кубометрів газу та близько 10 млрд грн податків та дивідендів, а жителі Харківської області можуть залишитися без газопостачання в воєнний час. 

ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» закликає РНБО та народних обранців врятувати ситуацію. Для цього можна законодавчо дозволити видачу спецдозволу на роботу на Сахалінському родовищі без проведення аукціону - на підставі договору про управління, укладеного з Національним агентством. 

Це рішення дозволить гарантувати надходження до державного бюджету близько 10 млрд грн щороку, що стане вагомим вкладом в обороноздатність країни. 

ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» закликає державні органи об'єднатися, поставити на перше місце інтереси держави та врятувати видобуток на Сахалінському родовищі.