Природне падіння пластових тисків і відбір вуглеводнів з продуктивних горизонтів призвели до зниження тиску на гирлах свердловин Сахалінського родовища. Цей процес фактично унеможливлює одночасне забезпечення цільових показників якості та обсягу видобутку при підготовці газу існуючим методом низькотемпературної сепарації.

Для забезпечення стабільних виробничих показників, а також якісної підготовки газу відповідно до вимог  Кодексу газотранспортної системи (ГТС), компанія УНБ провела реконструкцію системи підготовки газу з впровадженням до неї штучного холоду. У вересні 2020 року була введена в експлуатацію нова пропанова холодильна установка (ПХУ). Її призначення – підготовка газу методом низькотемпературної сепарації з використанням штучного холоду, який виробляється за допомогою холодоагенту R290 (пропан 99,95%). Пропускна здатність такої технологічної лінії дозволяє підготувати газ Сахалінського родовища в обсязі до 2 млн м3/добу.

Установка складається з двох технологічних контурів: контур холодоагенту (пропановий контур) і контур низькотемпературної сепарації газу. Контур холодоагенту забезпечує безперервний процес вироблення штучного холоду. Контур низькотемпературної підготовки газу забезпечує якісну підготовку газу відповідно до вимог нормативної документації. Для забезпечення безгідратного режиму роботи контуру низькотемпературної підготовки газу передбачена подача моноетиленгліколю з його подальшим збором, регенерацією і повторним багаторазовим використанням.

У процесі установки ПХУ були впроваджені передові технологічні рішення українських і зарубіжних виробників обладнання.

Виготовлення технологічних блоків ПХУ з теплообмінним і сепараційним обладнанням виконано компанією QB Johnson Manufacturing, Inc (США). У складі технологічних блоків компресорних агрегатів застосовані гвинтові компресори GEA (Німеччина). Крім того, були впроваджені новітні (останнього покоління) частотні перетворювачі виробництва АВВ (Швейцарія/Швеція). У складі блоку апарату повітряного охолодження газу також застосовані електроприводи виробництва АВВ, а для подачі моноетиленгліколю – насоси виробництва  Kimray  (США).

Для забезпечення безперебійного і безаварійного процесу підготовки газу на ПХУ в якості резервного енергопостачання передбачена дизельна генераторна станція 0,4 кВ номінальною потужністю 780 кВА виробництва Wilson (Велика Британія).

«Сучасна автоматизована система управління технологічним процесом роботи ПХУ забезпечує безперервний процес підготовки газу, оптимізує систему збору та підготовки продукції і режими роботи свердловин. Отже, УНБ стабілізує видобуток газу на Сахалінському родовищі і підвищує виробничу ефективність, застосовуючи передові і часом унікальні для України технологічні рішення»,

– зазначив технічний директор ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» Богдан Кукура.