ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» успішно завершило ремонтні роботи з переведення з газліфтного на насосний спосіб експлуатації свердловини №54 Сахалінського НГКР шляхом монтажу установки штангового глибинного насоса (УШГН).

Були проведені такі роботи:

- заміна НКТ та спуск замкової опори;

- спуск штангового глибинного насоса 25-150 RHBM-30-6-0-0 на глибину 3251 м. – найглибший спуск ШГН в Україні;

- переобв’язка гирла свердловини для експлуатації УШГН;

- монтаж наземного обладнання – верстата-качалки серії Maximizer ІІІ 912-365-192 HM w/BL з шафою управління.

Підрядними організаціями виступили ТОВ «Будпроектсервіс» – проектування переоблаштування гирла свердловини, ТОВ «Інноваційні інженерні рішення» – проведення будівельно-монтажних робіт, ТОВ «Оранта» ЛТД – проведення робіт з капітального ремонту свердловини, ТОВ «Везерфорд Україна» – постачання обладнання УШГН та проведення шефмонтажних робіт підземного та наземного обладнання.

Ремонтно-монтажні роботи з переведення свердловини для експлуатації УШГН було здійснено протягом 16,5 діб.

«Переведення свердловини на насосний спосіб експлуатації УШГН дозволив забезпечити середньодобовий дебіт 14,1 тонни нафти та 2,2 тис. м. куб. газу, що на 5,1 тонн нафти та 1,1 тис. м. куб. газу більше у порівнянні з газліфтним способом експлуатації. Зміна способу експлуатації свердловини також дозволила відмовитися від додаткових витрат, пов’язаних із підготовкою зворотного газліфтного газу та його неефективного використання. УШГН обладнана інтелектуальною системою керування з частотним приводом, а також віддаленою системою керування та контролю. УНБ впевненим кроком йде шляхом використання найефективніших технологій та обладнання для експлуатації свердловин»

– прокоментував Головний директор з виробництва та розвитку ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» Мільєнко Циміч.