ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» (УНБ) успішно освоїло свердловину №32. При випробуванні горизонту В-22 отримано комерційний приплив газу і конденсату, добовий дебіт природного газу склав 140 тис. м3, а конденсату – 8 т. Свердловина пробурена і обсаджена колоною за 159 днів за допомогою бурового верстата NOV 2000 HP DC., її глибина становить 5 520 м.

Свердловина №32 є вже третьою освоєною в 2019 році, а також першою свердловиною складної конструкції, пробуреної із залученням роздільних сервісів. У цьому форматі роботи канадська бурова установка National 2000 HP контрактувалася за добовою ставкою. Це дозволило істотно зменшити терміни буріння (159 діб при плані 190 діб) і, відповідно, знизити вартість бурових робіт.

Генеральним підрядником при спорудженні свердловини №32 виступило ТОВ «Бурова компанія Укрбурсервіс». У процесі буріння задіяна продукція і послуги ряду зарубіжних компаній: Voestalpine Tubulars GmbH & Co KG, Smith Bits, Weatherford, LGH Inc, Exalo Ukraine.

«Ми раді, що перший досвід УНБ у бурінні свердловин із залученням роздільних сервісів виявився успішним. Слід зазначити, що протягом життєвого циклу Компанії всі пробурені свердловини дали комерційний приплив вуглеводнів і введені в експлуатацію. А інтенсивна програма буріння дозволяє щомісяця досягати рекордних добових дебітів і брати активну участь у досягненні енергетичної незалежності України»,

– зазначив Голова Правління ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» Михайло Бакуненко.


Нагадаємо, що в 2018 році компанія ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» у цілому по Сахалінському родовищу збільшила видобуток газу на 32% (+ 173 млн м3) до 714 млн м3 і конденсату – на 60% (+ 30 тис. т) до 80 тис. т.