За результатами 2021 року ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» зберегло лідерські позиції у сфері приватного видобутку вуглеводнів України, посідаючи 2-е місце серед ТОП-3 компаній за обсягом видобутку газу та нафти/конденсату. За 12 місяців 2021 року УНБ продемонструвало наступні результати:

  • Обсяг видобутку ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» склав 691,3 млн м3 природного газу і 76,6 тис. тонн нафти/конденсату. Загалом по Сахалінському родовищу видобуток газу склав 789,5 млн м3, видобуток нафти/конденсату – 80,8 тис. тонн.   
Газ, млн м3
   
Газ, млн м3
%
Нафта/конденсат, тис. т
Нафта/конденсат, тис. т
%

2021
2020

2021
2020

УНБ
691,3
725,4
-5%
76,6
80,8
-6%
Сахалінське родовище
789,5
844,3
-7%
80,8
86,0
-7%


  • Таким чином, показники видобутку УНБ зазнали незначного падіння порівняно з минулим роком (газ – на 5%, нафта/конденсат – на 6%), що зумовлено насамперед вимушеним скороченням програми капітальних інвестицій та відмовою від буріння у кризовому для галузі 2020 році, а також природним зниженням дебітів свердловин на Сахалінському родовищі по мірі його поступового виснаження.
  • У 2021 році компанія відновила програму буріння та у квітні успішно освоїла нову свердловину №22 глибиною 4565 м. Початковий добовий дебіт свердловини склав 280 тис. м3 природного газу та 30 тонн конденсату. УНБ продовжує реалізацію інвестиційних проєктів, спрямованих на подальшу ефективну розробку Сахалінського родовища, та планує буріння ще однієї свердловини із введенням в експлуатацію у першому півріччі 2022 року.
  • Протягом 2021 року компанія здійснила капітальні ремонти дев'яти свердловин. На свердловині №54 здійснено переведення з газліфтного на насосний спосіб експлуатації свердловини зі спуском штангового глибинного насоса (ШГН) на глибину 3251 м, що є найглибшим спуском ШГН в Україні. Більше того, розпочато реалізацію масштабного інвестиційного проєкту з будівництва дожимної компресорної станції на Сахалінському родовищі.
    Компанія повністю виконала усі передбачені законодавством фінансові зобов’язання перед державою та партнерами. Сума рентної плати, здійсненої УНБ у 2021 році за користування надрами для видобутку нафти, природного газу та газового конденсату, склала близько 2 млрд грн. Зокрема, 97,5 млн грн було направлено до місцевих бюджетів.
  • Протягом наступних двох років УНБ планує наростити ресурсну базу та розширити географію видобутку в Україні за межі Сахалінського родовища.

«2021-й рік був насиченим для компанії – ми відновили проєкти, які відклали у 2020-му через кризову ситуацію у галузі, успішно пробурили та освоїли нову свердловину та розпочали підготовку до буріння наступної, здійснили низку проєктів з ремонту свердловин, модернізації об’єктів інфраструктури Сахалінського родовища, розпочали реалізацію проєкту з будівництва дожимної компресорної станції. У нас із командою дуже амбітні плани на 2022-й, спрямовані не лише на підтримку видобутку на Сахалінському родовищі, а й на пошук нових інвестиційних можливостей за його межами. Звісно, реалізація цих планів багато у чому залежатиме і від того, які механізми використовуватиме держава для боротьби з енергетичною кризою в країні, і як вони позначаться на приватних газовидобувних компаніях. Ми дуже сподіваємось на конструктивні рішення, які збережуть тенденцію до зростання приватного видобутку газу в країні та її подальшого руху до енергонезалежності»,

– прокоментував результати Михайло Бакуненко, Голова Правління ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння».