В умовах пандемії і рекордного падіння цін на вуглеводні, що негативно вплинули на інвестиційні плани всіх без винятку компаній нафтогазової галузі, ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» зберегло лідерські позиції у сфері приватного видобутку вуглеводнів України.

За 12 місяців 2020 року УНБ продемонструвало такі результати:
  • Обсяг видобутку УНБ склав 725,4 млн м3 газу, 80,8 тис. тонн нафти і конденсату. В цілому по Сахалінському родовищу видобуток газу склав 844,3 млн м3, видобуток нафти і конденсату – 86 тис. тонн.   
Газ, млн м3
   
Газ, млн м3
%
Нафта/конденсат, тис. т
Нафта/конденсат, тис. т
%

2020
2019

2020
2019

УНБ
725,4
734,6
-1%
80,8
87,1
-7%
Сахалінське родовище
844,3
862,1
-2%
86,0
92,7
-7%


  • Таким чином, показники видобутку УНБ залишилися практично на рівні 2019 року, зазнавши незначне падіння (газ – на 1%, нафта/конденсат – на 7%) незважаючи на те, що в 2020 році компанія змушена була відмовитися від буріння нових свердловин (у 2019 році було освоєно 5 нових свердловин).
  • Компанія провела значні технологічні оновлення. Зокрема, була введена в експлуатацію сучасна пропанова холодильна установка (ПХУ). Пропускна здатність технологічної лінії з ПХУ дозволяє підготувати газ Сахалінського родовища в обсязі до 2 млн м3/добу.
  • Компанія здійснила ремонт свердловини №35 на Сахалінському родовищі із застосуванням новітньої снабінгової установки, що дозволило уникнути зниження дебіту свердловини і подовжити міжремонтний період.
  • Компанія в повному обсязі виконувала всі передбачені законодавством фінансові зобов'язання перед державою і партнерами. Протягом 2020 року загальна сума платежів до бюджету склала близько 2 млрд грн.
  • Сума рентної плати, здійсненої УНБ у 2020 році за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату, склала 882 млн грн. Зокрема, 44 млн грн було направлено до місцевих бюджетів, у тому числі:

- 17,6 млн грн – до обласного бюджету Харківської області;

- 17,6 млн грн – до бюджету Краснокутського району;

- 8,8 млн грн – до бюджетів Олексіївської, Качаловської та Кітченківської сільрад.

  • Компанія суттєво посилила геологічну і технічну команду і привернула професіоналів міжнародного рівня. Так, департамент геології очолив Мільєнко Циміч – фахівець із більш ніж 35-річним досвідом у нафтогазовій галузі, в тому числі в таких компаніях, як Svenska Petroleum Exploration, Schlumberger, Gaffney and Cline, ENI, TNK-BP, Rosneft, Укргазвидобування та ін.
  • Голова Правління ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», Михайло Бакуненко, був визнаний одним із кращих CEO України за версією журналу Forbes Україна. Редакція видання вибрала 25 найкращих керівників України, які змогли успішно провести компанії через складності 2020 року.

«Головною метою 2020 року було зберегти той високий рівень, ті практики і ту професійну команду, які компанія створювала протягом останніх п'яти років. Ми фокусувалися на підтримці рівня видобутку існуючих свердловин, операційній ефективності, забезпеченні максимальної безпеки кожного співробітника і на тому, щоб гідно пройти всі складнощі, з якими цього року довелося зіткнутися компанії. За таких умов нам вдалося не тільки уникнути істотного скорочення виробничих показників, а й провести важливі технологічні оновлення, посилити команду, – і все це в умовах дійсно кризових для галузі. Я вдячний кожному в УНБ за максимальну самовіддачу цьогоріч. З огляду на поточні цінові очікування, у 2021 році компанія планує реалізувати ряд проєктів, які були відкладені, – буріння нової свердловини, ряд заходів щодо підтримки та поліпшення роботи існуючих свердловин і установки підготовки нафти і газу, пошук нових перспективних активів»,

– прокоментував результати року Михайло Бакуненко, Голова Правління ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння».