Протягом січня-жовтня 2019 року загальна сума рентної плати, здійсненої компанією ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату, склала 1,2 млрд грн. Більш ніж 60,5 млн грн з цієї суми направлено до місцевих бюджетів, в тому числі:

 - 24,2 млн грн – до обласного бюджету Харківської області;

- 24,2 млн грн – до бюджету Краснокутського району;

- 12,1 млн грн – до бюджетів Олексіївської, Качаловської та Кітченківської сільрад.

 «Перерахування рентної плати до місцевих бюджетів – це дієвий спосіб надати підтримку невеликим містам і селам, надати ресурси на розвиток інфраструктурних та соціальних проектів. Таким чином підвищується якість життя населення цих регіонів», – зазначив заступник фінансового директора ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» Віталій Дороган.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату», який сприяв децентралізації рентної плати.

Так, 95% від загальної суми рентної плати Компанії зараховується до державного бюджету, інші 5% – до обласного, районного та сільського бюджетів за місцезнаходженням (місцем видобутку) природних ресурсів.