Протягом січня-березня 2020 року загальна сума рентної плати, здійсненої компанією ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату, склала 275,8 млн грн. До місцевих бюджетів направлено 13,8 млн грн з цієї суми, в тому числі:

- 5,5 млн грн – до обласного бюджету Харківської області;

- 5,5 млн грн – до бюджету Краснокутського району;

- 2,8 млн грн – до бюджетів Олексіївської, Качаловської та Кітченківської сільрад.

«Видобуток нафти і газу передбачає рівноправне партнерство з державою і населенням в місцях ведення виробничої діяльності. УНБ виконує свої зобов'язання в повному обсязі, регулярно і своєчасно перераховує передбачену законодавством рентну плату. Разом з цим, зараз дуже непростий час для нафтогазовидобувної галузі та вона гостро потребує антикризових законодавчих та фіскальних ініціатив з боку держави. Такі ініціативи сприятимуть збільшенню інвестицій в галузь, нарощуванню обсягів буріння і видобутку вітчизняного газу, що, в свою чергу, позитивно позначиться на надходженнях до державного та місцевих бюджетів»,

– зазначив керівник фінансового департаменту ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» Віталій Дороган.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату», який сприяв децентралізації рентної плати.

Так, 95% від загальної суми рентної плати Компанії зараховується до державного бюджету, інші 5% – до обласного, районного та сільського бюджетів за місцезнаходженням (місцем видобутку) природних ресурсів.