Внаслідок зупинки видобутку на Сахалінському родовищі держава за півроку втратила орієнтовно майже 285 млн кубометрів природного газу та 31 тис тонн конденсату.

Щомісячні втрати лише палива складають 47,3 млн кубометрів газу та 5229 тонн конденсату. 

Промислова та комерційна діяльність ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» у 2024 році могла принести державі 10 млрд грн податків та зборів. 

Однак 1 грудня після рішення Шостого апеляційного адміністративного суду за заявою Держгеонадра видобуток газу було зупинено.

Тоді анулювали спецдозвіл на видобуток на Сахалінському родовищі та наказ, яким було видано 17 спецдозволів іншим компаніям, зокрема і державним - як «Українські енергетичні машини». 

Остаточне рішення у цій справі Верховний суд  прийняв у 2019 році, яким зобов’язав Держгеонадра розглянути заяву Укрнафтобуріння про видачу їм спецдозволу. Натомість через 3,5 роки державний орган замість розгляду заяви УНБ звернувся до суду із заявою про поворот виконання рішення, строк на подання якої пропущено Держгеонадрами на 2,5 роки. Підставою для поновлення пропущеного строку Держгеонадра зазначили лист від Державного бюро розслідувань.

Однак, як стало відомо після розгляду справи, ДБР не просило Держгеонадра звертатися до суду  з вимогою про анулювання спецдозволу та зупиняти видобуток на Сахалінському родовищі.

ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» звернулося із заявою про перегляд постанови Шостого апеляційного адміністративного суду (ШААС) та просить скасувати цю постанову та попередню ухвалу Київського окружного адміністративного суду і ухвалити нове судове рішення, яким залишити заяву Держгеонадра про поворот виконання судового рішення - без розгляду.

Судове засідання про перегляд за нововиявленими обставинами призначене на 11.06.202 за адресою: вул. Князів Острозьких, 8, корп. 30, м. Київ, 01010. Головуючий суддя – Вівдиченко Тетяна Романівна, зал судового засідання № 2.

Через простій Укрнафтобуріння держава втрачає 10 млрд грн податків та дивідендів на рік, а також півмільярда кубометрів газу. Зараз, коли кошти потрібні на потреби захисників, а газ - на майбутню зиму, від цього рішення реально залежить безпека держави.