Новини

Укрнафтобуріння почало буріння нової свердловини

13.09.2018

Компанія Укрнафтобуріння успішно відремонтувала свердловину

15.08.2018

Укрнафтобуріння сплатило 34,9 млн ренти до місцевих бюджетів за 6 місяців 2018 року

08.08.2018

У ЗМІ поширюється некоректна інформація, пов'язана із закупівлею КМДА 18 млн куб.м. газу у ПрАТ «ВК» Укрнафтобуріння»

03.08.2018

Укрнафтобуріння освоїло нафтогазову свердловину №26

26.07.2018

Укрнафтобуріння збільшило реалізацію газу більш ніж в 2 рази

23.07.2018

Укрнафтобуріння публікує виробничі результати за 6 місяців 2018 року

16.07.2018

Укрнафтобуріння встановило рекорд з добового дебіту природного газу

26.06.2018

Компанія «Укрнафтобуріння» вступила в Асоціацію газовидобувних компаній України

29.05.2018

Укрнафтобуріння опублікувало фінансові підсумки 2017 року

14.05.2018

Укрнафтобуріння сплатило 16,6 млн ренти до місцевих бюджетів за 1 квартал 2018 року

07.05.2018

Результати роботи компанії ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» за 1 квартал 2018 р

16.04.2018

Акціонер Укрнафтобуріння оскаржує в суді розпорядження Кабінету Міністрів щодо передачі корпоративних прав в управління Укрнафти

Новини / 06.06.2023

02 червня 2023 року приватна компанія з обмеженою відповідальністю JKX Ukraine B.V., зареєстрована у Нідерландах, подала позовну заяву до Київського окружного адміністративного суду. Предмет заяви – оскарження розпорядження Кабінету Міністрів України № 454-р «Деякі питання управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у виняткових випадках». JKX Ukraine B.V. вважає розпорядження протиправним та таким, що порушує право власності та законні інтереси JKX Ukraine B.V., як акціонера, щодо володіння та використання корпоративних прав ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння».

Вказаним розпорядженням Кабінет Міністрів України:

  • погодився з пропозицією Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) і Міністерства оборони щодо передачі в управління ПАТ «Укрнафта» корпоративних прав УНБ, в тому числі, частки JKX Ukraine B.V. у розмірі 10 % (далі – Корпоративні права);
  • доручив АРМА забезпечити передачу Корпоративних прав згідно з актами приймання-передачі на період до усунення ризику збою та/або переривання функціонування активів, що може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій, і до завершення здійснення процесуальних заходів;
  • доручив ПАТ «Укрнафта» та Міністерству оборони України вжити відповідно до законодавства дієвих заходів, спрямованих на запобігання переривання функціонування Корпоративних прав та/або ризику збою у постачанні природного газу, що може призвести до виникнення надзвичайних ситуацій.

Акціонер зазначає, що дане розпорядження не відповідає вимогам Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» у частині застосування особливого порядку управлянні Корпоративними правами у виняткових випадках, а також Закону України «Про захист конкуренції» у частині заборони на вчинення антиконкурентних дій органами влади. Виконання розпорядження КМУ без отримання попередньої згоди Антимонопольного комітету України буде однозначним порушенням Закону України «Про захист конкуренції».

JKX Ukraine B.V. наполягає на тому, що жодних обставин, передбачених законом, які б могли стати підставою для застосування виключної процедури, станом на дату прийняття оспорюваного розпорядження не існувало і не могло існувати в принципі, адже функціонування корпоративних прав ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», через особливу природу цього активу, не має та не може мати жодного ризику збою та/або переривання функціювання, що могло б призвести до виникнення надзвичайних ситуацій або збоїв у тепло-, енерго-, електро-, водопостачанні або водовідведенні або постачанні природного газу.

Крім того, УНБ, як і його акціонери, ніколи не здійснювали діяльність з тепло-, енерго-, електро, водопостачання або водовідведення та не мають жодного відношення до підприємств, установ та організацій оборонно-промислового комплексу та/або авіабудівельної галузі.

Компанія УНБ ефективно функціонує, збільшує обсяги видобутку навіть під час війни та вчасно (та навіть наперед) сплачує податки до державного бюджету України. Стабільна прибуткова підприємницька діяльність ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» безумовно та беззаперечно свідчить про відсутність ризику її збою та/або переривання.

Таким чином, у акціонерів наявні об’єктивні підстави стверджувати про чисельні порушення при прийнятті оскаржуваного розпорядження Кабінету Міністрів України. Окрім того, розпорядження порушує і Регламент самого Кабінету Міністрів, затверджений ще у 2007 році, оскільки наявні у Мінфіну та Антимонопольному комітеті України зауваження до проєкту розпорядження КМУ фактично не були врегульовані.

JKX Ukraine B.V. переконане у правомірності своїх позовних вимог та очікує на справедливий та неупереджений судовий процес.

Нагадаємо, 7 квітня 2023 року Печерський суд наклав арешт на корпоративні права УНБ, а пізніше передав їх в управління АРМА. Це рішення суду було скасовано як незаконне 3 травня Ухвалою Печерського районного суду міста Києва. Але вже 4 травня корпоративні права Компанії було знову арештовано та передано в управління АРМА Ухвалою того самого Печерського районного суду міста Києва. А 10 травня керівництво АРМА звернулося до Кабінету Міністрів України з пропозицією застосувати особливу процедуру управління корпоративними правами УНБ, на що Кабінет Міністрів надав згоду та 23 травня 2023 року розпорядженням № 454-р офіційно передав активи в управління ПАТ «Укрнафта».

Контакти

  • 01010
  • Україна, Київ, вул. Московська 32/2
  • info@unb.ua
  • Телефон: +38 044 225-77-75, +38 044 538-07-77
  • Факс: +38 044 225-53-35

Зворотний зв'язок

Якщо у вас є будь-які питання, будемо раді відповісти

Обратная связь